Image
Image

Cyfrowa Transformacja branży budowlanej

Darmowy ebook !

Ponad 70 stron eksperckiej wiedzy w pigułce!

Przemysł 4.0 a rozwój branż budowlanych; 2021

Image
Budownictwo, jak i wiele branż w Polsce, musi zmierzyć się z zasadniczym wyzwaniem – mówimy o czwartej rewolucji przemysłowej i jej technologiach założycielskich (internet rzeczy, chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, czujniki, roboty), a dla wielu firm wyzwaniem może być choćby ocena własnej dojrzałości cyfrowej. Podstawą są cyfryzacja zasobów oraz otwartość kadry i pracowników każdego szczebla na zmiany technologiczne, organizacyjne i proceduralne. Zmiany te to przede wszystkim ciągłe uczenie się efektywnego korzystania zarówno z samej infrastruktury, jak i z oferowanych przez nią możliwości, redefiniowanie obowiązków...
Image
Image

Amage Systems sp. z o.o.

Biznes IT dla przemysłu

Amage Systems sp. z o.o. to polska firma istniejąca od 2016 roku dostarczająca systemy IT do zarządzania procesami w pełni cyfrowy sposób. Branże, które firma obsługuje to: budownictwo, przemysł w tym produkcja, energetyka w tym spalarnie, logistyka. Rozwiązania AMAGE mają jedną wspólną cechę wyrażoną mottem „zasoby pod kontrolą” czyli umożliwiają klientom pełne zarządzanie zasobami na budowie lub zakładzie produkcyjnym. Firma jest członkiem takich organizacji jak: PZPB, PKB, Proptech Poland, Progress & Business. Wybrani klienci: Budimex S.A, Krakowski Holding Komunalny S.A., Elsta Sp. z o.o., Kopalnia Soli Wieliczka S.A., Termomeccanica Ecologia S.A., O/Polska, Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Arcelor Mittal S.A.

Polski klaster Budowlany

Instytucja otoczenia Biznesu

Od prawie dziesięciu Polski Klaster Budowlany działa na rzecz podmiotów branży budowlanej i branż pokrewnych. PKB współpracuje z przedsiębiorcami, uczelniami wyższymi, organizacjami i centrami B+R. Klaster jest także członkiem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.PKB może poszczycić się statusem Krajowego Klastra Kluczowego w odnowionej certyfikacji. Polski Klaster Budowlany jest zdecydowanie największym Klastrem działającym w branży budowlanej. Klaster jest zrzeszeniem ponad 300 przedsiębiorstw działających w branży budowlanej, których siedziby zlokalizowane są na terenie całego kraju. Do klastra należą m.in. generalni wykonawcy, architekci, producenci materiałów i chemii budowlanej, producenci stolarki otworowej, wyposażenia wnętrz, mebli i rolet.