Pomiary i wizualizacje

System AMAGE to nie tylko informacja zdobywana ręcznie. Posiadamy również zestaw rozwiązań, które oprócz doskonałej naszej integracji z systemami typu DCS, pozwalają za pomocą naszych, dedykowanych urządzeń integrować i zbierać pomiary z szeregu urządzeń technicznych i wykorzystywać te dane jako informację dodatkową w pozostałych procesach systemu. Dodatkowo wiele możliwości wizualizacji danych pozwala na sprawną prezentację ich w formie atrakcyjnej dla użytkownika końcowego.

Pomiary wartości procesowych

01
Pomiary wartości procesowych z urządzeń sprzętowych
Własne agregatory danych z komunikacją sprzętową do szerokiej gamy urządzeń. Możliwość komunikacji do centralnego systemu zbierającego dane poprzez komunikację w zakładzie/budowie lub przez sieć GSM.
02
Magazynowanie danych i wizualizacja
Analiza danych, magazyny danych pomiarowych z możliwością bezpośredniej analizy danych, wyświetlania pomiarów, budowania dashboardów graficznych z informacjami eksploatacyjnymi
03
Przetwarzanie i analiza danych
Analiza danych w formie surowej oraz silniki transformacji danych do postaci przetworzonej. Możliwość tworzenia zaawansowanych formuł analitycznych na podstawie surowych danych i tworzenie wynikowych danych produkcyjnych. Możliwość powiązania danych produkcyjnych z planem produkcyjnym

Pomiary

Analiza i wizualizacje danych procesowych
Image

Energia elektryczna

Pomiary zużycia energii elektrycznej
Image

Energia elektryczna

01
Własne agregatory danych z liczników
Własne urządzenia pomiarowe z możliwością agregacji danych z protokołów komunikacyjnych, z własnych czujników temperatury oraz lokalnych magistral danych. Aplikacje dostępne na komputery przemysłowe oraz jednoukładowe komputery lokalne.
02
Obsługa protokołów IEC, DLMS
Obsługa protokołów komunikacyjnych według standardów transmisji danych dla liczników energii elektrycznej. Obsługa m.in. protokołów IEC-62056 oraz DLMS.
03
Synchronizacja i archiwizacja danych
Synchronizacja danych z centralnym systemem AMAGE, możliwość pracy w trybie lokalnym bez dostępu do centralnego serwera, automatyczne przesyłanie danych historycznych. Duża odporność na braki komunikacji i problemy techniczne występujące w obsługiwanych systemach.

Przemienniki częstotliwości

01
Integracja danych z przemienników
Komunikacja i transfer danych z wiodących producentów takich urządzeń: Vacon, Danfoss, ABB, Allen+Bradley/Rockwell. Komunikacja lokalna oraz sieciowa. Pobieranie danych i ich archiwizacja
02
Dodatkowe punkty pomiarowe
Dodatkowe punkty pomiarowe w celu zwiększenia diagnostyki typu dodatkowe czujniki temperatury w kluczowych miejscach urządzeń.
03
Analiza kodów błędów i notyfikacje
Analiza kodów błędów przesyłanych przez urządzenia. Alerty i notyfikacje w przypadku wykrycia problematycznych zdarzeń. Pełny dostęp do historii zdarzeń.

Przemienniki

Analiza i wizualizacje prac przemienników częstotliwości
Image

Wizualizacje

Mechanizmy wizualizacji
Image

Kanały wizualizacji

01
Tablice synoptyczne
Tablice synoptyczne w postaci dedykowanych widoków, możliwość wizualizacji za pomocą przeglądarek internetowych oraz dostęp przez urządzenia mobilne.
02
Dashboardy
Dashboardy z przekrojowymi informacjami w postaci wykresów, tablic danych oraz alertów i wizualizacji graficznej.
03
API Komunikacyjne dla zewnętrznych systemów
Dodatkowe API komunikacyjne umożliwiające przesyłanie danych pomiarowych do zewnętrznych systemów. Możliwość transferu przez pliki typu CSV oraz tabele wymiany w bazach danych.