Pomiary i wizualizacje

System AMAGE to nie tylko informacja zdobywana ręcznie. Posiadamy również zestaw rozwiązań, które oprócz doskonałej naszej integracji z systemami typu DCS, pozwalają za pomocą naszych, dedykowanych urządzeń integrować i zbierać pomiary z szeregu urządzeń technicznych i wykorzystywać te dane jako informację dodatkową w pozostałych procesach systemu. Dodatkowo wiele możliwości wizualizacji danych pozwala na sprawną prezentację ich w formie atrakcyjnej dla użytkownika końcowego.

Pomiary wartości procesowych

1
Pomiary wartości procesowych z urządzeń sprzętowych
Własne agregatory danych z komunikacją sprzętową do szerokiej gamy urządzeń. Możliwość komunikacji do centralnego systemu zbierającego dane poprzez komunikację w zakładzie/budowie lub przez sieć GSM.
2
Magazynowanie danych i wizualizacja
Analiza danych, magazyny danych pomiarowych z możliwością bezpośredniej analizy danych, wyświetlania pomiarów, budowania dashboardów graficznych z informacjami eksploatacyjnymi
3
Przetwarzanie i analiza danych
Analiza danych w formie surowej oraz silniki transformacji danych do postaci przetworzonej. Możliwość tworzenia zaawansowanych formuł analitycznych na podstawie surowych danych i tworzenie wynikowych danych produkcyjnych. Możliwość powiązania danych produkcyjnych z planem produkcyjnym

Pomiary

Analiza i wizualizacje danych procesowych
Image

Energia elektryczna

Pomiary zużycia energii elektrycznej
Image

Energia elektryczna

1
Własne agregatory danych z liczników
Własne urządzenia pomiarowe z możliwością agregacji danych z protokołów komunikacyjnych, z własnych czujników temperatury oraz lokalnych magistral danych. Aplikacje dostępne na komputery przemysłowe oraz jednoukładowe komputery lokalne.
2
Obsługa protokołów IEC, DLMS
Obsługa protokołów komunikacyjnych według standardów transmisji danych dla liczników energii elektrycznej. Obsługa m.in. protokołów IEC-62056 oraz DLMS.
3
Synchronizacja i archiwizacja danych
Synchronizacja danych z centralnym systemem AMAGE, możliwość pracy w trybie lokalnym bez dostępu do centralnego serwera, automatyczne przesyłanie danych historycznych. Duża odporność na braki komunikacji i problemy techniczne występujące w obsługiwanych systemach.

Przemienniki częstotliwości

1
Integracja danych z przemienników
Komunikacja i transfer danych z wiodących producentów takich urządzeń: Vacon, Danfoss, ABB, Allen+Bradley/Rockwell. Komunikacja lokalna oraz sieciowa. Pobieranie danych i ich archiwizacja
2
Dodatkowe punkty pomiarowe
Dodatkowe punkty pomiarowe w celu zwiększenia diagnostyki typu dodatkowe czujniki temperatury w kluczowych miejscach urządzeń.
3
Analiza kodów błędów i notyfikacje
Analiza kodów błędów przesyłanych przez urządzenia. Alerty i notyfikacje w przypadku wykrycia problematycznych zdarzeń. Pełny dostęp do historii zdarzeń.

Przemienniki

Analiza i wizualizacje prac przemienników częstotliwości
Image

Wizualizacje

Mechanizmy wizualizacji
Image

Kanały wizualizacji

1
Tablice synoptyczne
Tablice synoptyczne w postaci dedykowanych widoków, możliwość wizualizacji za pomocą przeglądarek internetowych oraz dostęp przez urządzenia mobilne.
2
Dashboardy
Dashboardy z przekrojowymi informacjami w postaci wykresów, tablic danych oraz alertów i wizualizacji graficznej.
3
API Komunikacyjne dla zewnętrznych systemów
Dodatkowe API komunikacyjne umożliwiające przesyłanie danych pomiarowych do zewnętrznych systemów. Możliwość transferu przez pliki typu CSV oraz tabele wymiany w bazach danych.